Skocz do zawartości

flaga flaga

Forum bukmacherskie

- - - - -

>>> Betfair <<<

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czesiek

Czesiek

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 09.08.2007 - 16:23

Przeczytałem, że betfair jest polecany, wszedłem na stronę, ale przyznam, że nie do końca wszystko rozumiem. Czy ktoś może mi napisać dokładniej o co tam chodzi i na czym wszystko polega? Bardzo proszę, bo wygląda to interesująco:)

#2 Marcin

Marcin

Senior

• Moderatorzy
  • 438 postów

Napisano 09.08.2007 - 22:27

Czesiek, a co dokładnie chciałbyś wiedzieć. W dużym skrócie, Betfair to giełda zakładów. Gra polega na tym, że możesz wystawiać własne kursy, bądź przyjmować kursy wystawiane przez innych graczy. Sam Betfair jest tylko pośrednikiem pomiędzy graczami. Moim zdaniem trochę to przypomina grę na giełdzie papierów wartościowych, z tą różnicą, że w Betfairze przedmiotem transakcji są zakład sportowe.  Jak zaczynałem tam grać, też z początku nie wiedziałem za bardzo o co chodzi ale po czasie wszystko stało się jasne. Teraz nie wyobrażam  sobie gry w zakładach bukmacherskich bez Betfaira, choć gram w kilku. Czasami można spotkać się z naprawdę atrakcyjnymi kursami. Proponuję wejść na stronę Betfaira i poczytać trochę. Jest tam wszystko wytłumaczone. A jak czegoś nie będziesz w dalszym ciągu wiedział to zadaj konkretne pytanie czego nie wiesz – postaram ci się wtedy na nie odpowiedzieć.

#3 Marcin

Marcin

Senior

• Moderatorzy
  • 438 postów

Napisano 09.08.2007 - 22:32

Zauważyłem, że temat Betfaira już się przewinął przez te forum. Proszę, może tu znajdziesz informacje których poszukujesz: http://www.betplatfo...topic.php?id=73

#4 Gshegosh

Gshegosh

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 10.08.2007 - 09:13

Ja osobiście zakochalem sie w Betfairze. Mam tam niesamowita swobode. Sam decyduje po jakim kursie chce zagrac. Moge tez kupowac kursy taniej i sprzedawac drozej.

Dla tych ktorzy chca sprawdzic jak sie tam gra proponuje zeby skorzystali z mozliwosci gry na sucho w Betfairze. Gracz zaklada sobie konto, dostaje wirtualny cash i sie uczy. Naprawde polecam.

#5 Czesiek

Czesiek

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10.08.2007 - 09:14

Dlaczego są po każdej ze stron wypisane trzy kursy? Rozumiem, że jest podany najwyższy, a te dwa pozostałe??

#6 Rafal

Rafal

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 10.08.2007 - 11:46

Widzisz 3 najlepsze oferty.

#7 administrator

administrator

Senior

• Administratorzy
  • 7820 postów

Napisano 13.08.2007 - 09:24

Więcej informacji o giełdzie zakładów znajdziecie tu:
http://www.betplatfo...ddsmakerem/a14/

pozdrawiam:)

#8 Rafal

Rafal

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 21.10.2007 - 09:39

Cytat

Więcej informacji o giełdzie zakładów znajdziecie tu:
http://www.betplatfo...ddsmakerem/a14/
Bardzo dobry artykuł. Polecam.

#9 Cysio

Cysio

Kadet

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 16.10.2008 - 19:20

Pytanko:

W jaki sposób najlepiej wypłacać kase z betfair? Doczytałem, że nie można bezpośrednio na konto bankowe Polskich banków:/  Nie mam konta na MB i nie chce zakładać. Jak to wygląda z przelewem na karte? Nigdy tego nie robiłem.

Według mnie to dość dziwne, że nie można sobie wysłać kasy porostu na konto...

#10 Marcin

Marcin

Senior

• Moderatorzy
  • 438 postów

Napisano 16.10.2008 - 21:20

Cytat

Pytanko:

W jaki sposób najlepiej wypłacać kase z betfair? Doczytałem, że nie można bezpośrednio na konto bankowe Polskich banków:/  Nie mam konta na MB i nie chce zakładać. Jak to wygląda z przelewem na karte? Nigdy tego nie robiłem.

Według mnie to dość dziwne, że nie można sobie wysłać kasy porostu na konto...
No tak, brak możliwości wypłaty na konto bankowe jest słabe. Polecam MB.

#11 Cysio

Cysio

Kadet

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 17.10.2008 - 06:48

W jaki sposób wypłacacie więc kase z betfair, oprócz MB oczywiście? Robił ktoś przelew na karte płatniczą?

#12 Lukic

Lukic

Senior

• Moderatorzy
  • 4675 postów

Napisano 17.10.2008 - 08:16

[quote name='Cysio]W jaki sposób wypłacacie więc kase z betfair' date=' oprócz MB oczywiście? Robił ktoś przelew na karte płatniczą?[/quote']
No ja robiłem już w sumie nie pamiętam jak to było...., ale problemów większych to nie pamiętam. Aaaaa mówisz o karcie płatniczej a nie o kredytowej... Na kartę płatniczą to nie można dokonać wypłaty z konta bukmacherskiego. Karta płatnicza służy tylko do płacenia w sklepach i pobierania gotówki z bankomatu. Musisz mieć inną kartę niż Visa-electron np: VISA, MAESTRO

#13 Cysio

Cysio

Kadet

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 23.10.2008 - 17:48

Napisałem pytanko do BOK betfair:)

Dostałem odpowiedź, że robią przelewy na polskie konta i pobierają 5Euro za przelew międzynarodowy:)

#14 czarnamamba

czarnamamba

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 12.08.2009 - 09:16

Robił ktoś w ostatnim tygodniu wypłaty z betfair na moneybookers?u mnie niedługo minie tydzień a kasy nie ma.Suport odpisał że mają kłopoty techniczne ale bez przesady.

#15 czarnamamba

czarnamamba

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 12.08.2009 - 17:08

Sprawa nareszcie została wyjaśniona,po moim kolejnym meilu(następny miałem już pisać do angielskiego suportu)szybko przysła odpowiedz a zaraz po tem wypłata.

#16 magnumator

magnumator

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 464 postów

Napisano 07.11.2009 - 10:58

Czy ktoś czytał nowy regulamin i opis opłat związanych z Opłatami Premium? Jest tam takie idiotyczne zdanie: "Niewielka liczba klientów, których aktywność w długim okresie czasu generuje bardzo małe prowizje w porównaniu do kwot przez nich wygrywanych, poniesie koszta związane z Opłatami Premium."
O co chodzi, w końcu każdy, kto nie spłukał się do zera, osiąga jakieś zyski brutto, a skoro prowizja to 5% od wygranej netto, to zawsze jest to mniej niż 20% brutto. Albo jestem idiotą i źle to rozumiem, albo oni, bo te 20% to prowizja z odroczoną wykonalnością i potem i tak dotknie każdego gracza. Czyli to zwykli oszuści. Ale po co wtedy te upusty przy dużych obrotach (dziesiątkach tysięcy funtów) - przecież to jest w sprzeczności ze sobą. Spróbujcie rozwiać moje wątpliwości.

#17 woof

woof

Senior

• VIP
  • PipPipPip
  • 18694 postów

Napisano 07.11.2009 - 11:38

A gdzie to dokładnie szukać
- w jakiej zakładce i jaki temat ale dokładnie, bo jest tego tyle, że szkoda czasu na to szukanie.

#18 magnumator

magnumator

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 464 postów

Napisano 07.11.2009 - 16:05

http://content.betfa...eId=pl&rfr=3944
Zakładka Opłaty Betfair, a dokładniej punkt 6 tutaj (trzeba przez kopiuj/wklej, bo Wasz system nie rozpoznaje linków ze spacją w środku, czyli do istniejącego poniżej linku w przeglądarce dodać do adresu spację i słowo Charges):
http://content.betfa...hichKey=Betfair Charges

#19 woof

woof

Senior

• VIP
  • PipPipPip
  • 18694 postów

Napisano 08.11.2009 - 12:52

Cytat

http://content.betfa...eId=pl&rfr=3944
Zakładka Opłaty Betfair, a dokładniej punkt 6 tutaj (trzeba przez kopiuj/wklej, bo Wasz system nie rozpoznaje linków ze spacją w środku, czyli do istniejącego poniżej linku w przeglądarce dodać do adresu spację i słowo Charges):
http://content.betfa...hichKey=Betfair Charges
-       dzięki   jak ktoś to rozkmini,         to wielki szacun
-postaram się                                          to          rozwikłać, ale potrzebuję czasu.

sory za        takie    wpisy     dziś //mam zalana klawiature//

#20 magnumator

magnumator

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08.11.2009 - 15:26

Konsultowałem się z właścicielem innego forum i chyba (na 90%) taka jest interpretacja:

"zysk brutto to wygrana kwota bez łącznych kosztów minus przegrane kwoty na rynkach Betfair. "

Definicja "łącznych kosztów" nie jest precyzyjnie podana.
Najprawdopodobniej jest to prowizja + stawka, ale nigdzie tego nie napisali, wszak u buków jest coś takiego jak EWK - ewentualna kwota wygranej i tam jest to traktowane, że wygrana = stawka * kurs, a nie stawka * (kurs-1), stąd słowa "wygrana kwota" nie są dla mnie jasne. Mam nadzieję, że jednak jest tak jak napisałem, bo inaczej każdy użytkownik by miał tą marżę premium.

Przykład:
Zysk brutto oznacza, że jeśli grałem 10 zakładów po kursie 2 i stawce 100, wygrałem 6 a przegrałem 4, to:
Zysk brutto = 6*(2-1)*100 - 4*100 = 600 - 400 = 200.

Teraz "suma kosztów"  to "wszystkie pobrane przez Betfair prowizje, ... a: uwzględniają prowizje pobrane za wygrane zakłady jak i prowizje pobrane od innych użytkowników za Twoje przegrane zakłady."

Zatem suma kosztów wyniesie (na oko, jeśli kursy na zdarzenia dwudrogowe będą 2.0 / 2.0): suma kosztów wyniesie 6*(2-1)*100 * 0,05 + 4*(2-1)*100 * 0,05 = 50.
Ten drugi człon sumy opłacili niejako inni, a liczy się do mojej "sumy kosztów", tak wynika z powyższej definicji.

Jak spełnić warunki trafienia na podatek 20%?
Na pewno min. 250 zakładów a ponadto:

X - ile razy wygrałem po kursie K
Y - ile razy przegrałem, stawiając na zdarzenie po kursie K
S - stała stawka do obstawiania

X*S*(k-1) = wygrane (czysty zysk, nazywany netto)
Y*S = przegrane kwoty
Zysk brutto = wygrane - przegrane kwoty
Suma kosztów (w przybliżeniu, zakładamy, że Betfair nie ma marży tradycyjnej, jak w innych bukach, czyli kursy dają statystyczny zwrot kosztów) = (X+Y)*S*(k-1)*0.05 (5% prowizji od zysku netto mojego oraz gracza, który wygrał, gdy ja przegrałem).

Warunek premium:
0.2 * Zysk brutto > Suma kosztów
czyli:
0.2*(X*S*(k-1) - Y*S) > (X+Y)*S*(k-1)*0.05  //Mnożymy obustronnie przez 5/S
X*(k-1) - Y > (X+Y)*(k-1)*0.25

Pozbykiśmy się stawki, czyli warunek od niej wtedy nie zależy. Drugie założenie: liczba p = X/(X+Y) jest prawdopodobieństwem wygrywania przy kursie K, wtedy 1-p = Y/(X+Y). Podstawiamy i dzielimy nierówność przez X+Y i mamy:

p*(k-1) - (1-p) > (k-1)*0.25
p*k - p - 1 + p > (k-1)*0.25
p*k - 1 > 0.25*k - 0.25

Taki warunek ostateczny:
p*(k - 0.25) > 0.75

Rozpatrzmy kurs k = 1.5:
1.5*(p - 0.25) > 0.75
daje nam p > 0.75
Jeśli pomnożymy obustronnie przez k, to dostaniemy warunek:
p*k > 0.75*k = 0.75*1.5 = 1.125
Warunek p*k większy od 1 określa opłacalność naszej gry i musi być większy od 1.125, aby wpaść w podatek premium, czyli Yield większy od 12,5% dla kursu 1.5.

Podobnie przy granym kursie k = 2.0 dostajemy potrzebę przekroczenia Yieldu o wartości 25%! Im wyższe kursy gramy, tym trudniej o taką karę. Jeśli ktoś to widzi inaczej, to proszę koniecznie podać błąd mojego rozumowania.