Skocz do zawartości

flaga flaga

Forum bukmacherskie

- - - - -

Pierwsze kroki w texas holdem

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin

Marcin

Senior

• Moderatorzy
  • 438 postów

Napisano 17.04.2008 - 12:43

Jestem początkującym graczem ale freerolle dla userów betplatform.com wciągnęły mnie w pokera na maxa. Wczoraj 2,5 godziny grania na real money, no i sukces - nie zbankrutowałem :).

Postaram się w tym wątku prezentować postępy jakie mam nadzieję będę czynił. Wspólnie możemy się uczyć i zdobywać doświadczenie. Dlatego zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych.

#2 Marcin

Marcin

Senior

• Moderatorzy
  • 438 postów

Napisano 18.04.2008 - 21:25

Ok. Na początek przedstawię swój sposób gry. Jak na razie biorę udział w grach SnG, No limit holdem z najniższym możliwym buy-in 3 eur + 15c.

Dla niezorientowanych tłumaczę. SnG (Sit an Go) oznacza, że siadając do stołu pokerowego wykupujemy żetony. Ich koszt to właśnie buy-in. W przypadku buy-in 3 eur + 15c, żetony kosztują 3,15 Euro. 3 euro idzie do puli, a 15 centów jest to tzw. rake - kwota, którą zabiera pokerroom. Gra rozpoczyna się dopiero wtedy gdy wszystkie miejsca zostaną zajęte przez graczy. Wszyscy gracze zaczynają z taką samą ilość żetonów.  

Moja strategia opiera się na spokojnym graniu, pasowaniu już przed flopem ze słabymi kartami, a jak trafi się na ręku coś mocniejszego to gram bardzo agresywnie. Najbardziej pożądane karty własne gracza to:

AA, KK, DD, JJ, TT, 99, 88,  
AK AD AJ AT
KD KJ

Czasami też pozwalam sobie na blef, ale to jedynie z pozycji dealera bądź big blinda

Wydaje mi się, że na razie najczęstsze i zarazem najtrudniejsze do wyeliminowania błędy, które popełniam to:

1. Brak cierpliwości – kiedy karta nie idzie i po raz kolejny powinienem zrobić pas to znudzenie ciągłym czekaniem powoduje, że niepotrzebnie ryzykuje ze słabymi kartami w ręce.

2. Nieumiejętność wycofania się w odpowiednim momencie. Kiedy mam dobra kartę gram bardzo agresywnie. Np. taki przykład – dostaje do ręki Asa i Króla. Wchodzę za 1/3 swojego kapitału. Na flopie nic mi nie dochodzi, a jeden z graczy zaczyna ostro podbijać. Wiem, że powinienem zrezygnować ale zainwestowałem już przecież sporą część swoich żetonów. Mam nadzieje, że dojdzie jeszcze król i as na turnie lub riverze. Wchodzę all-in. Zazwyczaj kończy się to przegraną. Z tego co pamiętam ze studiów to psychologia określa takie zjawisko jako pułapkę zaangażowania. Wiem, że mam małe szanse na wyjście z tego cało, a mimo to brnę dalej.

#3 snuzzy123

snuzzy123

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13.05.2008 - 19:13

No wiesz tego nie da się tak poprostu opisać w kilku zdaniach, potrzebujesz rzeczy najważniejszej - praktyki. Bez tego nie wpyracujesz swojego stylu gry. Ucz się na darmowych turniejach, żeby potem nie przegrać bezmyślnie kasy na stołach :)

#4 Mathew2007

Mathew2007

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 18.08.2008 - 13:53

Ja polecam Szkołe pokera na betsson mi bardzo pomogło:)

#5 pasiak11

pasiak11

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18.08.2008 - 15:20

Najlepszym sposobem są freerolle, a potem z tej kasy grać jakieś turki z wpisowym, taka jest moja  
opinia, z tym że trzeba się liczyć że na free jest bardzo dużo graczy nie umiejących grać i wchodzących z byle czym do gry, przez co często jest to złe dla nas. Jeśli się wygra jakies grosze, to można zagrać turek z gwarantowaną pulą np. za 5$ lub 10$, wtedy tam można zobaczyć na jakim się jest poziomie, tam raczej nie grają "fishe"(no zdarzają sie)

#6 rbiess

rbiess

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 58 postów

Napisano 27.08.2008 - 12:51

Zgadzam się z "pasiak11" freerolle to nie jest miejsce, gdzie można nauczyć się dobrze grać. Niektórzy potrafią wchodzić all-in z każdą ręką przed flopem i mając na ręce nawet AA przegrywasz  z kimś mającym 27 bo przychodzi mu A345 lub kolor. Niejednokrotnie mi się to przytrafiło. Dlatego jeśli już gram freerolle to z małą ilością graczy.
Polecam dla początkujących turnieje z niskim wpisowym 1$+0,10 lub 2$+0,20.

Sam zaczynałem od freeroll'i, gdzie grało 1500-2000 osób. W takich grach  "nabyłem" pewnych złych nawyków, których  później bardzo trudno się pozbyć.

PS. Jeśli spotkamy się przy jakimś stole to niekoniecznie jestem ja-często gra też moja żona (takie wspólne hobby).

#7 typiaraX

typiaraX

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisano 13.02.2009 - 19:28

To będzie naprawdę noob question ale szukam, czytam i nie kumam. Z pokerem nigdy nie miałem do czynienia, w 1000 dużo grałem, to tyle dla mnie że karty rozróżniam, gram sobie za free wiadomo, na Everest oczywiście i takie pytanie  co to są te turnieje darmowe, naciskam zakładkę
"zaplanowane turnieje" i tam są pod zakładki "all", "gotówka", "sattelittey", "prywatne", "spanish poker tour", "EPEC", "EPT", "specjalny"
Może ktoś mi wytłumaczyć na czym one polegają, przynajmniej te o chardkorowych nazwach EPEC i EPT bo gotwóka i all to kumam ;)
W co się warto pchać na początek, gdzie się uczyć gry ?

#8 typiaraX

typiaraX

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisano 16.02.2009 - 18:45

To sobie sam odpowiem. Turnieje te są dla PRO i nikogo nie powinny na starcie interesować :D
Granie dla noob ów jest zalecane w turniejach zwanych Sit & Go.
Wrażenia, hmm czasem fakt jest ciężko, nie to co gra za free punkty, ta jest żałośnie prosta ! Mam już ileś tam tysięcy tych punktów a grałem dosłownie parę godzinek.
Turnieje Sit & Go też nie należą do najtrudniejszych, za pierwszym razem, a nawet nie wiedziałem że full jest wyżej od koloru, wygrałem na 3 pozycji, zgarnąłem całe 0,02$ ::5:: ale jednak nawet tego bym się nie spodziewał.

Także dzięki woof za polecenie pokera, nie polecam wpłacać kasy, bo łatwo tu przegrać, ale przyjemna zabawa, lepsze niż pasjans windowsa ;)

#9 woof

woof

Senior

• VIP
  • PipPipPip
  • 18694 postów

Napisano 16.02.2009 - 19:14

Ja nawet odpowiedziałem na poprzedni post, ale jak sobie teraz przypominam miałem w tym czasie ważną rozmowę na skype i zapewme nie kliknołem aby wysłać i dlatego zapewne jej nie ma, więc sory.

Nie ze wszystkim się zgadzam co piszesz, ponieważ darmowa gra pozwala na obycie się ze stolikiem i zapoznaniem z zasadami i metodami gry, a darmowe turnieje tym najlepszym pozwolą uzyskać kapitał na grę w turniejach z wpisowym.

Sit & Go to troszeczkę inna bajka i trzeba uważać aby nie pakować się na stoły obłożone przez kolesi grających na stołach i skype jednocześnie.

Jak ktoś chce koniecznie grać to niech gra raczej w turniejach.

#10 typiaraX

typiaraX

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisano 17.02.2009 - 00:24

Hmm no ja zaczołem grać z myślą o tym że nie wpłacę tam ani centa ;)
Ciężko się w tym rozeznać na starcie, ale na moje to jedyna droga do pierwszego dolara wiedzie przez :
- Sit & Go z 0$ i z pilą 0.1$
- potem za 0.1$ z pulą 3$
- itd. ale najważniejsze że buk udostępnia bardzo dużo i 24h stołów z różną opłatą i wymaganiami, także zobaczę co się da tu ugrać :D

Na dziś kończę grę, strasznie wciąga :rolleyes: z 0.07$ (za 3 i 1 miejsce ) na koncie ::6::

Pytanie jeszcze co polecacie grać ? Z limitem czy bez i który typ pokera ? Co jest bardziej opłacalne, czy jest jakaś różnica ?

#11 woof

woof

Senior

• VIP
  • PipPipPip
  • 18694 postów

Napisano 17.02.2009 - 08:51

Najbardziej popularna jest chyba gra bez limitu, bo z limitem to może długo się ciągnąć i nie ma takiej adrenaliny przy niskich stawkach - można grać, grać, grać i usnąć.
Innym sposobem jest gra w turniejach darmowych // najpierw satelity a jak się uda wejść do płatnego turnieju to już pula jest niezła i można wygrać - wiem, bo sam ze 3 razy coś ugrałem w takich turniejach.
W tych turniejach gra dużo osób ale nie jest wysoki poziom, bo zaczynając zabawę w pokera raz byłem 2, raz 4 i kilka razy załapałem się gdzieś w dolnej granicy wypłat tak około 3- 5$ - więc warto pograć satelity.

Nie wiem jak jest teraz z Sit & Go z 0$ i z pulą 0.1$, bo u mnie już tego nie ma jak otwieram everesta i może coś źle szukam, albo jako "staremu" ;) :D graczowi zablokowali mi tą opcję.

#12 woof

woof

Senior

• VIP
  • PipPipPip
  • 18694 postów

Napisano 17.02.2009 - 09:02

Acha - już wiem - po jakimś czasie, ale dokładnie nie wiem, czy 1 miesiąc czy więcej, zdejmują opcję gry dla początkujących i nie można grać  Sit & Go z 0$ i z pulą 0.1$.

Radzę więc tym co się zapiszą, a nie chcą wpłacać kasy, aby pograli sobie troszeczkę w tej opcji.

#13 typiaraX

typiaraX

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisano 10.03.2009 - 16:50

Witam, to znowu ja :D
Zarobiłem w darmowych turniejach 0.65$ :lol: i mi się przeżarło, wpłaciłem 5$ a co !
Dostałem w związku z tym bonus, tzn nie związku z wpłatą, ale wygraną w turnieju(130 miejsce) i otrzymałem ten bonus dla graczy z własnym depozytem:
Dołączona grafika
Wie ktoś na czym on polega ? Skąd mam wiedzieć jak go zrealizować ? :(

EDIT ======================================================
Nic dziwnego że nie zauważyłem na czym polega ten bonus, po zagraniu turnieju z wpłatą Y$ + X$
X zostaje mi zwrócony i odjęte od bonusowej kwoty, bardzo miłe.

#14 typiaraX

typiaraX

Senior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisano 11.03.2009 - 10:47

Że to się robi temat z noob q to jeszcze jedno durne pytanie, czemu koszt jest dzielony na 2
np 1000$ + 12$ wpisowego ??

#15 Kruger

Kruger

Młodzik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 11.03.2009 - 11:17

12$ to chyba rake roomu.

#16 woof

woof

Senior

• VIP
  • PipPipPip
  • 18694 postów

Napisano 12.03.2009 - 09:57

Cytat

Że to się robi temat z noob q to jeszcze jedno durne pytanie, czemu koszt jest dzielony na 2
np 1000$ + 12$ wpisowego ??
!000$ idzie do puli na wygrane, a 12$ dla poker romu.