Wynik zakończonego spotkania z dnia 2009-08-14

vs

Kim Clijsters

2:0

Jak typowali przed meczem eksperci betplatform.com?
Pojedynek byłej liderki światowego rankingu z obecnym numerem jeden na świecie. Clijsters po dwuletniej nieobecności prezentuje się znakomicie. Kim to znakomita zawodniczka. Ona gra dokładnie tak samo, jak wcześniej, zanim odeszła. Tak o niej powiedziała Dinara Safina. Clijsters w pierwszych dwóch rundach uporała się z Marion Bartoli i Patty Schnyder. Zrobiła to na dodatek bez straty seta, co musiało zrobić wrażenie. A w czwartek pokonała w trzech setach Swietłanę Kuzniecową odnosząc trzecie kolejne zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej 20. Safina w tym sezonie zdobyła trzy tytuły i tylko z trzech turniejów odpadła wcześniej niż w ćwierćfinale. Tak zdarzyło się przed tygodniem w Los Angeles, gdzie Rosjanka w trzeciej rundzie przegrała z Chinką Jie Zheng. Safina wygląda jakby była już trochę zmęczona sezonem. W swoim pierwszym meczu w Cincinnati okrutnie męczyła się z Włoszką Robertą Vinci. W czwartek już bez najmniejszych problemów pokonała Shuai Peng. Jednak dopiero w ćwierćfinale czeka ją prawdziwy test. Belgijka miewa przestoje w grze, ale to normalne, gdy nie grało się w tenisa na najwyższym poziomie przez 27 miesięcy. Generalnie jednak jest to ta sama Clijsters, która zachwycała znakomitym przygotowaniem fizycznym, skutecznością w defensywie, znakomitymi kombinacjami uderzeń wzdłuż linii i krosów. To wszystko było w meczu z Kuzniecową, która zagrała dobry mecz, ale Belgijka była jeszcze lepsza. Stawiamy na Belgijkę, która w przeszłości niemiłosiernie ogrywała Safinę w sześciu spotkaniach nie tracąc nawet seta wygrywając często sety po 6:0 czy 6:1. Safina wygrała tylko ich ostatnie spotkanie rozegrane w 2006 roku w Rzymie. I mimo, że od tamtej pory Safina stała się dużo mocniejsza, to jednak statystyki jej spotkań z siostrami Williams pokazują, że w jej głowie krążą myśli, że te rywalki ciągle ją niemiłosiernie ogrywają w najważniejszych pojedynkach.