Wynik zakończonego spotkania z dnia 2009-08-08

vs

Juan Martin Del Potro

0:2

Jak typowali przed meczem eksperci betplatform.com?
Bilans dotychczasowych spotkań między oboma tenisistami to 3-0 dla Gonzaleza (ATP 11). Wszystkie te spotkania zostały jednak rozegrane w latach 2006-2007, gdy del Potro (ATP 6) dopiero wchodził na światowe salony. Kariera Argentyńczyka nabrała tempa w ubiegłym sezonie, gdy wygrał cztery turnieje z rzędu, w tym właśnie w Waszyngtonie. Wygrał on wtedy 23 mecze z rzędu przegrywając dopiero w Andym Murrayem w ćwierćfinale US Open. Del Potro w tym sezonie jest jednym z najrówniej grających tenisistów. Turniej w Waszyngtonie jest jego 12 startem w sezonie, a tylko dwa razy odpadł wcześniej niż w ćwierćfinale. Na przełomie maja i czerwca dotarł do półfinału French Open prezentują dojrzały, przemyślany tenis. Bilans jego tegorocznych spotkań to 36-10. Do ćwierćfinału awansował bez walki, po tym jak z powodu kontuzji łokcia wycofał się Robin Soderling. W Waszyngtonie Argentyńczyk ma za sobą dwa trzysetowe spotkania z Yen-Hsun Lu i Lleytonem Hewittem. Gonzalez i del Potro w tym sezonie zdobyli po jednym tytule. Chilijczyk triumfował w Vina del Mar, a Argentyńczyk w Auckland. Gonzalez miał udaną część sezonu na kortach ziemnych. Osiągnął trzy półfinały, w tym podczas French Open. Chilijczyk w Waszyngtonie swoje spotkania wygrywał pewnie, bez straty seta pokonując Alejandro Fallę, Waynea Odesnika i Tommyego Haasa. Szczególnie mecz z Haasem pokazał, że jego forma jest bardzo wysoka, bo Niemiec od kilku miesięcy gra znakomicie. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, bardzo prawdopodobne są tutaj trzy sety. My stawiamy na del Potro, który w obu swoich meczach w Waszyngtonie zademonstrował bardzo dobrą dyspozycję serwisową. Jeżeli utrzyma ją to ma duże szanse na pokonanie Gonzaleza.

Nasz typ: 2 - nasi eksperci prawidłowo wytypowali wynik tego meczu