Wynik zakończonego spotkania z dnia 2009-08-23

vs

Rafael Nadal

2:0

Jak typowali przed meczem eksperci betplatform.com?
Nadal (ATP 3) w ubiegłym tygodniu wrócił po blisko dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzjami kolan. Od razu doszedł do ćwierćfinału przegrywając z Gaelem Monfilsem. W Cincinnati z każdym meczem się rozkręcał. Najpierw po dwóch tie-breakach pokonał Andreasa Seppi, potem także potrzebował blisko dwóch godzin na pokonanie Paula-Henri Mathieu, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od solidnego Czecha Tomasa Berdycha. Nie było to dla Hiszpana spacerki, ale powoli łapie swój rytm gry, każdy mecz jest dla niego formą treningu fizycznego i pozwala mu odzyskiwać formę, o czym zresztą sam mówił. Djokovic (ATP 4) z kolei wyeliminował kolejno Ivana Ljubicica, Jeremyego Chardy i Gillesa Simona, także bez straty seta. Przed rokiem ci dwaj tenisiści również grali ze sobą w półfinale tej imprezy. Wtedy górą był Djokovic, który później w finale przegrał z Andym Murrayem. Jednak bilans ich wszystkich spotkań jest dla Serba miażdżący (4-14). W tym roku grali oni ze sobą cztery razy i za każdym razem górą był Nadal. Tym razem jednak większe szanse dajemy Serbowi, który w tym sezonie tylko raz odpadł w półfinale turnieju z cyklu ATP World Tour Masters 1000. Novak w tym sezonie grał trzy razy w finałach takich imprez. Serb będzie chciał się zrewanżować Hiszpanowi za porażkę w Madrycie, jaką poniósł w maju. Był to niezwykle emocjonujący mecz trwający ponad cztery godziny, w którym Djokovic miał piłki meczowe. Hiszpan nie jest w pełni sił, więc Serb ma szansę, by mu się w końcu dobrać do skóry.

Nasz typ: 1 - nasi eksperci prawidłowo wytypowali wynik tego meczu