Wynik zakończonego spotkania z dnia 2009-08-22

vs

Andrew Murray

2:0

Jak typowali przed meczem eksperci betplatform.com?
Szlagierowo zapowiadający się pojedynek dwóch zawodników będących w znakomitej formie. 22-letni Murray (ATP 2) w ubiegłym tygodniu wygrał turniej w Montrealu i po raz pierwszy w karierze został wiceliderem światowego rankingu. Dla Brytyjczyka to czwarty tytuł w ATp World Tour Masters 1000. Pierwszy taki triumf święcił przed rokiem właśnie w Cincinnati. Ma on szansę zostać pierwszym tenisistą, któremu uda się obronić tytuł od czasu Andre Agassiego (1995-1996). Brytyjczyk w tym sezonie sześć razy grał w finale pięć z nich wygrywając! W ćwierćfinale Murrayowi trochę problemów sprawił Julien Benneteau, ale Brytyjczyk zwyciężył w trzech setach. Federer (ATP 1) pokonując w poprzedniej rundzie Hewitta odniósł swoje 200. zwycięstwo w cyklu ATP World Tour Masters 1000. Szwajcar w tym sezonie wygrał cztery turnieje, w tym French Open i Wimbledon. Na 10 rozegranych turniejów z czterech odpadał w półfinale, w tym z trzech w cyklu ATP World Tour Masters 1000. Przed tygodniem Federer w ćwierćfinale turnieju w Montrealu przegrał z Jo-Wilfriedem Tsongą, mimo że w trzecim secie prowadził 5:1. Szwajcar zatem nie jest maszyną i on też może przegrywać w dziwnych okolicznościach. Stawiamy na Murraya, który jako jeden z nielicznych tenisistów z czołówki wie, jak grać z Federerem. Wygrał z nim sześć z ośmiu spotkań, w tym cztery ostatnie, a dwa w tym sezonie. Ci dwaj tenisiści trzy razy grali ze sobą w półfinale i za każdym razem górą był Brytyjczyk.