Wynik zakończonego spotkania z dnia 2009-09-10

vs

Robin Soderling

3:1

Jak typowali przed meczem eksperci betplatform.com?
Federer (ATP 1) walczy o szósty z rzędu triumf w US Open. W tym roku dotychczas seta był mu w stanie urwać tylko Lleyton Hewitt. Poza tym Szwajcar pokonał w trzech setach Devina Brittona, Simona Greula i Tommyego Robredo. Soderling (ATP 12) z kolei już w meczu pierwszej rundy z Albertem Montanesem stracił seta. Potem dopisywało mu szczęście, bo dwaj rywale Marcel Granollers i Nikołaj Dawidienko kreczowali. Poza tym Szwed pokonał w czterech setach Sama Querreya. Federer przed US Open wygrał turniej w Cincinnati. Wcześniej w Montrealu zdarzyła mu się wpadka w postaci porażki z Jo-Wilfriedem Tsongą, chociaż prowadził 5:1 w trzecim secie. Z kolei Soderling przed US Open rozegrał dwa turnieje. W Waszyngtonie doszedł do ćwierćfinału (wycofał się z powodu kontuzji łokcia), a w Cincinnati odpadł już po pierwszym meczu przegrywając z Lleytonem Hewittem. Szwed wsławił się pokonaniem Rafaela Nadala w czwartej rundzie tegorocznego French Open i został w ten sposób pierwszym pogromcą Hiszpana w Paryżu. Doszedł wtedy do finału przegrywając właśnie z Federerem. Soderling w tym roku przegrał ze Szwajcarem także w Madrycie i na Wimbledonie nie urywając mu nawet jednego seta. Stawiamy na Federera, który wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania (11) z Soderlingiem, w tym 10 bez straty seta.

Nasz typ: 1 - nasi eksperci prawidłowo wytypowali wynik tego meczu