Wynik zakończonego spotkania z dnia 2009-10-29

vs

Elena Dementieva

2:0

Jak typowali przed meczem eksperci betplatform.com?
Serena (WTA 2) po dwóch zwycięstwach ze Swietłaną Kuzniecową i starszą siostrą Venus jest już praktycznie pewna awansu do półfinału. Dla Dementiewej  (WTA 5) będzie to drugie spotkanie. W pierwszym pokonała Venus. Będzie to drugie spotkanie obu zawodniczek w Mistrzostwach WTA. W 2004 roku także w meczu fazy grupowej zwyciężyła Serena. Na 10. rozegranych między nimi meczów (bilans 6-4 dla Sereny) tylko trzy rozstrzygały się w trzech setach. Jedno z nich miało miejsce w półfinale tegorocznego Wimbledonu, gdy Serena zwyciężyła po niezwykle emocjonującym spotkaniu (8:6 w trzecim secie). Amerykanka w tym roku wygrała Australian Open i Wimbledon i teraz liczy na drugi triumf w Mistrzostwach WTA. Dementiewa w tym sezonie wygrała trzy turnieje oraz osiągnęła półfinały Australian Open i Wimbledonu. Końcówka sezonu była dla Rosjanki niezbyt udana. Odpadła w drugiej rundzie US Open, na tej samej fazie zakończyła swój start w Tokio. Występem w Pekinie pokazała, że po chwilowym osłabieniu na koniec sezonu odzyskuje siły. Doszła tam do ćwierćfinału przegrywając z fantastycznie dysponowaną Agnieszką Radwańską. Dementiewa w swoim dorobku ma dwa półfinały Mistrzostw WTA: w 2000 roku (obowiązywał system pucharowy) i w ubiegłym sezonie. Stawiamy na Rosjankę, która pokonała Serenę w sierpniu w półfinale turnieju w Toronto i później sięgnęła po tytuł. Szansa na pokonanie obu sióstr Williams w jednej imprezie może się nie prędko powtórzyć.